Domů / Dřevěný materiál

Hoblovaný profil KVH 040 x 120 x 3000 mm


Žádné hodnocení. Kód: 99077

Hoblovaný profil KVH smrk

Dostupnost: Připraveno k odeslání
218,89 Kč , plus doprava
Doba dodání: 7 Dnů
(218,89 Kč/ks)
 ks
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Hoblovaný profil KVH 040 x 120 x 3000 mm

KVH hranoly se vyrábí nejčastěji ze smrkového řeziva. Výroba KVH probíhá vysušením řeziva na vlhkost 15 %, poté je řezivo hoblováno na přesný rozměr. Z vysušených a ohoblovaných hranolů je nutné vyřezat vady (místa po vypadlých sucích, rozpraskané části hranolu a jiné), aby výrobek splnil předepsanou normovou kvalitu.

Na části řeziva, které již nepřípustné vady neobsahují, jsou z čela hranolu vyfrézovány zubové spoje (tzv. cinky), do kterých se nanese lepidlo a pomocí nichž, jsou jednotlivé kusy k sobě tlakem slepeny. Tímto postupem vznikne vysušený, hoblovaný hranol vysoké jakosti v délkách, které nejsou omezeny délkou kulatiny.

Výhody KVH hranolů

- KVH hranoly jsou tvarově stálé. To znamená, že se již nekroutí a nepraskají.

- Materiál je vysušený - při správném zabudování jej není třeba ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu. Navíc je vysokou teplotou během sušení sterilizován od možných zárodků biotických škůdců.

- Hranoly mají po celé délce stejnou šířku i výšku. Tato vlastnost je důležitá pro dokonalou rovinnost stěn dřevostaveb, které se po opláštění velkoplošným materiálem nikde nevyboulí.

- KVH hranoly jsou hoblované a mají sražené hrany. Pro pohledové použití je tak stačí jen přebrousit a opatřit povrchovou úpravou.

Specifikace
Váha 10 kg
Tloušťka 40 mm
Šířka 120 mm
Délka 3 m
Materiál smrk
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.